






Accessories & Add-Ons







Specifications & Manuals
| Model Number | WNQ200 |
|---|---|
| Material | 0.9mm Thick Stainless Steel SUS304 |
| Depth (mm) | 190 mm |
| Width (mm) | 446 mm |
| Length (mm) | 782 mm |
| Accessories included | Drain Tray (DR006), Dish Drainer (ADT1). |
| Bowl Size | 356 x 406 x 200 |
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
| Finish Colour | Stainless Steel / Silver |
| Taphole | |
| Sink Type | Top Mount or Undermount |
| Manufacturer Warranty | 25 Years |
|---|
| Topmount | |
|---|---|
| Flush Mount | |
| Undermount |
| Waste Disposal Compatible | Yes |
|---|
| Sink Pack | |
|---|---|
| Primary Product Category | Sink |
| Top Mount | |
| Depth - Second Bowl | 200 mm |
| Small Bowl Size | 356 x 406 x 200 |
| EAN | 9314654124694 |
Compare to similar items
Abey NuQueen Double Sink with Accessories WNQ200
| Material | 0.9mm Thick Stainless Steel SUS304 |
|---|---|
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
Abey Schock Typos Double Bowl Sink TN200W
| Material | Cristalite Plus |
|---|---|
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
Abey Piazza Double Bowl Sink CR340DCO
| Material | Stainless steel SUS304 |
|---|---|
| Bowl Type | Double |
| Drainer | Removable Drainer |
Abey Schock Horizont Double Bowl Sink Stone N200S
| Material | Cristadur |
|---|---|
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
Abey Entry 1 and 3/4 Bowl Right Hand Drainer Sink EN175L
| Material | Stainless steel SUS304 |
|---|---|
| Cut Out Width (mm) | 405 mm |
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | Right Hand Drainer |
Abey Lugano Double Bowl Sink with Drainer ST340DU
| Material | Stainless steel SUS304 |
|---|---|
| Bowl Type | Double |
| Drainer | Left or Right Hand Drainer |
Abey NuQueen The Brisbane 1 and 3/4 Bowl Sink Q180
| Material | Stainless steel SUS304 |
|---|---|
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | No Drainer |
Abey Schock Horizont Double Bowl Sink Magma N200B
| Material | NANOGRANITE |
|---|---|
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
Abey Piazza Double Square Bowl Sink Stainless Steel CR340D
| Material | 1mm Thick Stainless Steel |
|---|---|
| Cut Out Depth (mm) | 400 mm |
| Cut Out Width (mm) | 355 mm |
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
1 Review
Rating snapshot
Winnings' customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust MarkCompanion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
