


Accessories & Add-Ons







The radius corners will make cleaning a breeze, and the rear wastes allow for more storage room in your cupboards below.
For sinkware and tapware geared towards the needs of Australian households, it’s hard to go past Abey.
Specifications & Manuals
| Model Number | MOA420D |
|---|---|
| Weight (kg) | 13.55 kg |
| Depth (mm) | 450 mm |
| Height (mm) | 220 mm |
| Width (mm) | 775 mm |
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | No Drainer |
| Finish Colour | Stainless Steel / Silver |
| Taphole |
| Manufacturer Warranty | 25 Years |
|---|
| Topmount | |
|---|---|
| Flush Mount | |
| Undermount |
| Sink Pack | |
|---|---|
| Primary Product Category | Sink |
| Top Mount | |
| EAN | 9314654110079 |
Compare to similar items
Abey Schock Typos 1 and 3/4 Bowl Sink with Drainer TD200W
| Material | Cristalite Plus |
|---|---|
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | Left Hand Drainer |
Abey Schock Horizont Double Bowl Undermount Sink N200UBZ
| Material | Cristadur |
|---|---|
| Cut Out Depth (mm) | 396 mm |
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
Abey Boutique Lugano Double Bowl Sink & Drainer Right - Artisan Copper STQ450DRCO
| Bowl Type | Double |
|---|---|
| Drainer | Left Hand Drainer |
Abey Schock Signus 1& 3/4 Bowl Topmount Sink with Right Hand Drainer Polaris D200WL
| Material | Granite - Cristadur |
|---|---|
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | Right Hand Drainer |
Abey Schock Typos 1 & 3/4 Bowl Topmount Sink with Left Hand Drainer Nero TD200NR
| Material | Granite - Cristalite |
|---|---|
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | Left Hand Drainer |
Abey Schock Typos N200 Double Bowl Sink with No Taphole - Concrete TN200C-NTH
| Material | Granite-Cristalite |
|---|---|
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
Abey Boutique Lugano Double Bowl & Double Drainer Sink - Artisan Copper STQ360DDCO
| Bowl Type | Double |
|---|---|
| Drainer | Double Drainer |
Abey Schock Horizont Double Bowl Sink Bronze N200BZ
| Bowl Type | Double |
|---|---|
| Drainer | No Drainer |
2 Reviews
Rating snapshot
Average customer rating
Winnings' customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust MarkCompanion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
