

Studio Bagno Unlimited 90 Bench or Wall Basin with 3 Tap Holes - Gloss White UNL09000L-3 UNL09000L3
4 payments of $289.75 with
Up to 12 months interest free with Zip Money
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Depth (mm) | 452 mm |
| Height (mm) | 115 mm |
| Width (mm) | 900 mm |
| Finish Colour | White |
| Overflow | |
| Finish Colour Description | Gloss White |
| Number of tapholes | 3 |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | Refer to Warranty Sheet for more details |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Bathroom Bath/Basin Details
| Basin Capacity (Litres) | 14 L |
|---|---|
| Bathroom Basin Mounting Type | Countertop/Wall Hung |
| Accessible |
Other
| EAN | 9349196002421 |
|---|
Compare to similar items
Studio Bagno Unlimited 90 Bench or Wall Basin with 3 Tap Holes - Gloss White UNL09000L-3 UNL09000L3
$1,159
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Prossimo 70 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White NX270-1
$599
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Spy 80 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SPY80-1 SPY801
$849
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Form Rectangle Bench Basin - Matte Anthracite FRM60-AN FRM60AN
Request Price
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Unlimited 120 Bench or Wall Basin with 2 Tap Holes - Gloss White UNL12000L-2 UNL12000L2
$2,099
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Spy 55 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White SPY55-0 SPY550
$599
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Milady 30 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White MI30-1
$579
| Material | Ceramic |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
