

4 payments of $174.75 with
Own it from $10 per week with Zip Pay
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Depth (mm) | 300 mm |
| Height (mm) | 110 mm |
| Width (mm) | 600 mm |
| Finish Colour | White |
| Overflow | |
| Finish Colour Description | Gloss White |
| Number of tapholes | 0 |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | Refer to Warranty Sheet for more details |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Bathroom Bath/Basin Details
| Basin Capacity (Litres) | 5 L |
|---|---|
| Bathroom Basin Mounting Type | Countertop/Wall Hung |
| Accessible |
Other
| EAN | 9349196009185 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Studio Bagno Spy 60 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White SPY60-0 SPY600
$699
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Syesis 70 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White SYN70/0
$899
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 81 X Plan Right Bowl Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SHA81R-1 SHA81R1
$1,199
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Unit 120 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White UTL04-1 UTL041
$2,319
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Edge MK2 Round Right Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White EDGEMK2RR-0 EDGEMK2RR0
$489
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Unit 120 Bench or Wall Basin with 2 Tap Holes - Gloss White UTL04-2 UTL042
$2,319
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Unlimited 47 Bench or Wall Basin with 3 Tap Holes - Gloss White UNL04700L-3 UNL04700L3
$699
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Nur 90 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White NUR90-1 NUR901
$1,499
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Unlimited 60 Bench or Wall Basin with 3 Tap Holes - Gloss White UNL06000L-3 UNL06000L3
$819
| Material | Ceramic |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

