

Studio Bagno Unlimited 100 Bench or Wall Basin with 3 Tap Holes - Gloss White UNL10000L-3 UNL10000L3
4 payments of $362.25 with
Up to 12 months interest free with Zip Money
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Depth (mm) | 452 mm |
| Height (mm) | 115 mm |
| Width (mm) | 1005 mm |
| Finish Colour | White |
| Overflow | |
| Finish Colour Description | Gloss White |
| Number of tapholes | 3 |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | Refer to Warranty Sheet for more details |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Bathroom Bath/Basin Details
| Basin Capacity (Litres) | 16 L |
|---|---|
| Bathroom Basin Mounting Type | Countertop/Wall Hung |
| Accessible |
Other
| EAN | 9349196002261 |
|---|
Compare to similar items
Studio Bagno Unlimited 100 Bench or Wall Basin with 3 Tap Holes - Gloss White UNL10000L-3 UNL10000L3
$1,449
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Unlimited 140 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White UNL14000L-0 UNL14000L0
$2,279
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Form Rectangle Bench Basin - Matte Anthracite FRM60-AN FRM60AN
Request Price
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 75 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SHA75-1 SHA751
$1,199
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Unlimited 47 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White UNL04700L-0 UNL04700L0
$699
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Soul 4H Bench Basin with 3 Tap Holes - Gloss White SOL13-3 SOL13/3
$1,249
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Edge MK2 Square Left Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White EDGEMK2SL-1
$489
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Apartment 60R Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White 5002/1
$749
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 81 X Plan Left Bowl Bench or Wall Basin with 3 Tap Holes - Gloss White SHA81L-3 SHA81L3
$1,199
| Material | Ceramic |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

