

4 payments of $137.25 with
Own it from $10 per week with Zip Pay
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Depth (mm) | 200 mm |
| Height (mm) | 110 mm |
| Width (mm) | 450 mm |
| Finish Colour | White |
| Overflow | |
| Finish Colour Description | Gloss White |
| Number of tapholes | 1 |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | Refer to Warranty Sheet for more details |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Bathroom Bath/Basin Details
| Basin Capacity (Litres) | 2.75 L |
|---|---|
| Bathroom Basin Mounting Type | Countertop/Wall Hung |
| Accessible |
Other
| EAN | 9349196009093 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Studio Bagno Spy 45 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SPY45-1 SPY451
$549
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard X 65 Bench Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SHAX65-1
$1,059
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Unlimited 47 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White UNL04700L-0 UNL04700L0
$699
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Prossimo 70 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White NX270-0 NX270/0
$669
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Form Rectangle Bench Basin - Matte Anthracite FRM60-AN FRM60AN
Request Price
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Spy 80 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White SPY80-0 SPY800
$849
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Milady 30 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White MI30-1
$579
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Prossimo 40 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White NX242-0 NX2420
$449
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 75 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SHA75-1 SHA751
$1,199
| Material | Ceramic |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
