


Studio Bagno Syesis 50 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SYN50-1 SYN50/1
4 payments of $162.25 with
Own it from $10 per week with Zip Pay
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Depth (mm) | 430 mm |
| Height (mm) | 145 mm |
| Width (mm) | 500 mm |
| Finish Colour | White |
| Overflow | |
| Finish Colour Description | Gloss White |
| Number of tapholes | 1 |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | Refer to Warranty Sheet for more details |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Bathroom Bath/Basin Details
| Basin Capacity (Litres) | 10 L |
|---|---|
| Bathroom Basin Mounting Type | Countertop/Wall Hung |
| Accessible |
Other
| EAN | 9349196006832 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Studio Bagno Syesis 50 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SYN50-1 SYN50/1
$649
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Unlimited 47 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White UNL04700L-0 UNL04700L0
$699
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 65 X Plan Left Bowl Bench or Wall Basin with 3 Tap Holes - Gloss White SHA65L-3 SHA65L3
$1,099
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Unit 100 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White UTL03-1 UTL031
$1,549
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Prossimo 50 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White NX255-0 NX2550
$529
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Berlin Two Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White URB1000L-0 URB1000L/0
$1,999
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Edge MK2 Square Right Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White EDGEMK2SR-0 EDGEMK2SR0
$489
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Spy 75 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White SPY75-0 SPY750
$749
| Material | Ceramic |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
