

Studio Bagno Unlimited 120 Bench or Wall Basin with 2 Tap Holes - Gloss White UNL12000L-2 UNL12000L2
Up to 12 months interest free with Zip Money
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Depth (mm) | 452 mm |
| Height (mm) | 115 mm |
| Width (mm) | 1205 mm |
| Finish Colour | White |
| Overflow | |
| Finish Colour Description | Gloss White |
| Number of tapholes | 2 |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | Refer to Warranty Sheet for more details |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Bathroom Bath/Basin Details
| Basin Capacity (Litres) | 19 L |
|---|---|
| Bathroom Basin Mounting Type | Countertop/Wall Hung |
| Accessible |
Other
| EAN | 9349196002285 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Studio Bagno Unlimited 120 Bench or Wall Basin with 2 Tap Holes - Gloss White UNL12000L-2 UNL12000L2
$2,099
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Unit 60 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White UTL01-0 UTL01/0
$949
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Prossimo 70 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White NX270-1
$599
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Edge Left Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White EDGL001-0 EDGL0010
$489
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Nur 90 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White NUR90-1 NUR901
$1,499
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Prossimo 60 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White NX260-1
$549
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 65 X Plan Right Bowl Bench or Wall Basin with 2 Tap Holes - Gloss White SHA65R-2 SHA65R2
$1,099
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Unlimited 60 Bench or Wall Basin with 3 Tap Holes - Gloss White UNL06000L-3 UNL06000L3
$819
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Edge MK2 Square Right Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White EDGEMK2SR-0 EDGEMK2SR0
$489
| Material | Ceramic |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
