

Studio Bagno Unlimited 100 Bench or Wall Basin with 2 Tap Holes - Gloss White UNL10000L-2 UNL10000L2
4 payments of $362.25 with
Up to 12 months interest free with Zip Money
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Depth (mm) | 452 mm |
| Height (mm) | 115 mm |
| Width (mm) | 1005 mm |
| Finish Colour | White |
| Overflow | |
| Finish Colour Description | Gloss White |
| Number of tapholes | 2 |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | Refer to Warranty Sheet for more details |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Bathroom Bath/Basin Details
| Basin Capacity (Litres) | 16 L |
|---|---|
| Bathroom Basin Mounting Type | Countertop/Wall Hung |
| Accessible |
Other
| EAN | 9349196002254 |
|---|
Compare to similar items
Studio Bagno Unlimited 100 Bench or Wall Basin with 2 Tap Holes - Gloss White UNL10000L-2 UNL10000L2
$1,449
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard X 65 Bench Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SHAX65-1
$1,059
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Spy 80 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SPY80-1 SPY801
$849
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Unit 100 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White UTL03-1 UTL031
$1,549
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Apartment 60R Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White 5002-0
Request Price
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 102 X Plan Right Bowl Bench or Wall Basin with 2 Tap Holes - Gloss White SHA102R-2 SHA102R2
$1,499
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard X 85 Bench Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SHAX85-1
$1,129
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Syesis 70 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White SYN70/0
$899
| Material | Ceramic |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
