

Studio Bagno Edge MK2 Square Right Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White EDGEMK2SR-0 EDGEMK2SR0
4 payments of $122.25 with
Own it from $10 per week with Zip Pay
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Depth (mm) | 425 mm |
| Height (mm) | 150 mm |
| Width (mm) | 600 mm |
| Finish Colour | White |
| Overflow | |
| Finish Colour Description | Gloss White |
| Number of tapholes | 0 |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | Refer to Warranty Sheet for more details |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Bathroom Bath/Basin Details
| Basin Capacity (Litres) | 6 L |
|---|---|
| Bathroom Basin Mounting Type | Countertop/Wall Hung |
| Accessible |
Other
| EAN | 9349196009383 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Studio Bagno Edge MK2 Square Right Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White EDGEMK2SR-0 EDGEMK2SR0
$489
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Nur 75 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White NUR751
$1,249
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Soul 4H Bench Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SOL13-1 SOL131
$1,249
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Metamorfosi 1 Bench Basin - Black and White MET42450BN
$1,199
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Form Circle Bench Basin - Matte Grey FRM45-GR FRM45GR
$1,348.50
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Meteor Bench Basin - Brushed Stainless Steel SBSUSS-ST
$799
| Material | Stainless Steel |
|---|
Studio Bagno Spy 40 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White SPY40-0 SPY400
$599
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Syesis 50 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SYN50-1 SYN50/1
$649
| Material | Ceramic |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

