


4 payments of $249.75 with
Own it from $10 per week with Zip Pay
Number Of Tap Holes: 1 Tap Hole
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Depth (mm) | 400 mm |
| Height (mm) | 150 mm |
| Width (mm) | 600 mm |
| Finish Colour | White |
| Overflow | |
| Finish Colour Description | Gloss White |
| Number of tapholes | 1 |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | Refer to Warranty Sheet for more details |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Bathroom Bath/Basin Details
| Basin Capacity (Litres) | 11 L |
|---|---|
| Bathroom Basin Mounting Type | Countertop |
| Accessible |
Other
| EAN | 9349196008812 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Studio Bagno Nur 60X Plan Bench Basin with 1 Tap Hole - Gloss White NUR60XS1
$999
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 81 X Plan Left Bowl Bench or Wall Basin with 3 Tap Holes - Gloss White SHA81L-3 SHA81L3
$1,199
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Spy 45 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SPY45-1 SPY451
$549
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 102 X Plan Left Bowl Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White SHA102L-0 SHA102L0
$1,499
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard X 65 Bench Basin with 3 Tap Holes - Gloss White SHAX65-3 SHAX653
$1,059
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Spy 80 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White SPY80-0 SPY800
$849
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Prossimo 70 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White NX270-0 NX270/0
$669
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 65 X Plan Right Bowl Bench or Wall Basin with 3 Tap Holes - Gloss White SHA65R-3 SHA65R3
$1,099
| Material | Ceramic |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
