


Accessories & Add-Ons






Featuring a minimalist design, this onyx-black Schock Quadro will seamlessly integrate into both kitchens and bar areas, while the 17 litre capacity provides ample room for cleaning, food preparation, and drink chilling.
Specifications & Manuals
| Model Number | QN-100SB |
|---|---|
| Material | Cristalite Plus |
| Depth (mm) | 430 mm |
| Height (mm) | 200 mm |
| Width (mm) | 450 mm |
| Bowl Size | 390 (W) x 370 (D) x 200 (H) |
| Bowl Type | Single |
| Drainer | No Drainer |
| Finish Colour | Black |
| Taphole | |
| Sink Type | Top Mount or Undermount |
| Finish Colour Description | Onyx |
| Manufacturer Warranty | 25 Years |
|---|
| Topmount | |
|---|---|
| Flush Mount | |
| Undermount |
| Sink Pack | |
|---|---|
| Primary Product Category | Sink |
| Top Mount | |
| EAN | 9314654094447 |
Compare to similar items
Abey Schock Quadro Single Bowl Sink QN-100SB
| Material | Cristalite Plus |
|---|---|
| Bowl Type | Single |
| Drainer | No Drainer |
Abey Bar Sink with Tap Landing Artisan Copper BS2CO
| Material | Stainless steel SUS304 |
|---|---|
| Bowl Type | Single |
| Drainer | No Drainer |
Abey Schock Signus Large Single Bowl Undermount Sink N-100XLYS
| Material | Cristadur |
|---|---|
| Bowl Type | Single |
| Drainer | No Drainer |
Abey Piazza Single Bowl Sink Black Pearl CR340B
| Material | Stainless steel SUS304 |
|---|---|
| Bowl Type | Single |
| Drainer | Removable Drainer |
Abey Schock Mono Single Bowl with Drainer Stone MD-100LS
| Material | Granite - Cristadur |
|---|---|
| Bowl Type | Single |
| Drainer | Left Hand Drainer |
Abey Canale Slim Sink PSA1200
| Material | Stainless steel SUS304 |
|---|---|
| Cut Out Depth (mm) | 115 mm |
| Cut Out Width (mm) | 1125 mm |
| Bowl Type | Single |
| Drainer | No Drainer |
Abey Shock Signus Single Bowl Topmount Sink with Left Hand Drainer Puro D100PR
| Material | Granite - Cristadur |
|---|---|
| Bowl Type | Single |
| Drainer | Left Hand Drainer |
Abey Schock Typos Single Bowl Sink with Drainer TD100W
| Material | Cristalite Plus |
|---|---|
| Cut Out Depth (mm) | 480 mm |
| Cut Out Width (mm) | 840 mm |
| Bowl Type | Single |
| Drainer | Left Hand Drainer |
Abey Schock Kiruna Extra Large Single Bowl Sink - Night KN-100XLNT
| Material | Granite - Green Line |
|---|---|
| Drainer | No Drainer |
2 Reviews
Rating snapshot
Winnings' customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust MarkCompanion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

