





Accessories & Add-Ons





Specifications & Manuals
| Model Number | LG200T5 |
|---|---|
| Depth (mm) | 450 mm |
| Height (mm) | 200 mm |
| Width (mm) | 840 mm |
| Accessories included | Chopping board, drainer tray, square neck kitchen mixer |
| Bowl Size | 380 (W) x 400 (D) x 200 (H) |
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
| Finish Colour | Stainless Steel / Silver |
| Taphole | |
| Sink Type | Topmount |
| Manufacturer Warranty | 25 Years |
|---|
| Topmount | |
|---|---|
| Undermount |
| Sink Pack | |
|---|---|
| Primary Product Category | Sink |
| Top Mount | |
| EAN | 9314654077655 |
Compare to similar items
Abey Deluxe 1 and 3/4 Bowl Right Hand Drainer Sink Pack DL180LK
| Material | Stainless steel SUS304 |
|---|---|
| Cut Out Depth (mm) | 405 mm |
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | Right Hand Drainer |
Abey Schock Typos 1 and 3/4 Bowl Left Hand Drainer Sink Pack TD200TCR
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
|---|---|
| Drainer | Left Hand Drainer |
Abey Lago Double Sink with Accessories inc Dish Rack WNL200T
| Water Star Rating | |
|---|---|
| Material | Stainless steel SUS304 |
| Bowl Type | Single |
| Drainer | No Drainer |
| Sparkling |
Abey Lucia 1 and 3/4 Sink with Gareth Ashton Tap and Accessories Pack LUA221TPK
| Water Star Rating | |
|---|---|
| Material | Stainless steel SUS304 |
| Bowl Type | Single |
| Drainer | No Drainer |
| Sparkling |
Abey Piazza Plus Sink Pack PZ340ALPK
| Material | 304 Grade Stainless Steel |
|---|---|
| Cut Out Depth (mm) | 380 mm |
| Cut Out Width (mm) | 340 mm |
| Bowl Type | Single |
| Drainer | No Drainer |
Abey Alfresco Single Bowl Sink and Foldable Tap Pack with Cover FRAT500
| Material | Stainless steel SUS316 |
|---|---|
| Bowl Type | Single |
| Drainer | No Drainer |
1 Review
Rating snapshot
Winnings' customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust MarkCompanion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
