






Accessories & Add-Ons



Specifications & Manuals
| Model Number | BF200LTW |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Depth (mm) | 500 mm |
| Height (mm) | 210 mm |
| Width (mm) | 1160 mm |
| Length (mm) | 1160 mm |
| Bowl Size | 98 (W) x 108 (D) x 210 (H) |
| Bowl Type | Double |
| Drainer | Right Hand Drainer |
| Finish Colour | Stainless Steel / Silver |
| Notes | This package includes the B-Fast Double Bowl with Drainer Sink and the Mk2 Kitchen Mixer |
| Taphole |
| Manufacturer Warranty | 25 Years |
|---|
| Features |
|---|
| Flush Mount | |
|---|---|
| Undermount |
| Origin | Italy |
|---|
| Sink Pack | |
|---|---|
| Primary Product Category | Sink |
| Transfer to Clearance | |
| EAN | 9314654079208 |
Compare to similar items
Abey Double Bowl Right Hand Drainer Sink Pack BF200LTW
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Bowl Type | Double |
| Drainer | Right Hand Drainer |
Abey Boutique Lugano Double Bowl Sink & Drainer Left - Black Pearl STQ450DLB
| Bowl Type | Double |
|---|---|
| Drainer | Right Hand Drainer |
Abey Montego Double Bowl Sink MOA360D
| Material | Stainless steel SUS304 |
|---|---|
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
Abey Schock Soho 1 and 1/3 Bowl Sink N150BZ
| Material | Nano granite |
|---|---|
| Bowl Type | 1 & 1/3 |
| Drainer | No Drainer |
Abey Schock Quadro 1 and 1/2 Bowl Sink QN-150CR
| Material | Cristalite Plus |
|---|---|
| Bowl Type | 1 & 1/2 |
| Drainer | No Drainer |
Abey Piazza 1 and 3/4 Square Bowl Sink Black Pearl CR500DB
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
|---|---|
| Drainer | Removable Drainer |
Abey Schock Signus 1 and 3/4 Bowl Sink with Drainer D200S
| Material | Nano granite |
|---|---|
| Cut Out Depth (mm) | 430 mm |
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | Left or Right Hand Drainer |
Abey Boutique Piazza Plus Double Bowl Sink PZQ520D
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Bowl Type | Double |
Abey Lago 1 and 3/4 Bowl Sink with Drainer Tray NL180
| Material | Stainless steel SUS304 |
|---|---|
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | Removable Drainer |
1 Review
Rating snapshot
Winnings' customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust MarkCompanion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
