

Promotions
Whispair Monte Carlo 200 Mega Deep Undermount Rangehood with Twin Top Ducted Ultra On Board Motor X3MM20S62OUT
Specifications & Manuals
| Rangehood Type | Undermount |
|---|---|
| Model Number | X3MM20S62OUT |
| Depth (mm) | 480 mm |
| Height (mm) | 330 mm |
| Width (mm) | 1960 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Induction compatible |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Max Air Capacity | 1680 m³/h |
|---|---|
| Number of fan speeds | 4 |
| Features | 4-Button Backlit LED MasterMind Electronic Control. 3 speed setting + Boost Mode. Programmable timer in 10min. increments. Auto-off after 2 hours of inactivity. Suitable for induction cooktops. |
|---|---|
| Programmable timer | |
| Light type | LED |
| Motor Type | Twin On Board |
| Boost function |
| Filter material | Baffle |
|---|---|
| Number of filters | 5 |
| EAN | 0740528966036 |
|---|
Compare to similar items
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

