


Studio Bagno Unit 60 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White UTL01-0 UTL01/0
4 payments of $237.25 with
Own it from $10 per week with Zip Pay
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Depth (mm) | 405 mm |
| Height (mm) | 100 mm |
| Width (mm) | 605 mm |
| Finish Colour | White |
| Overflow | |
| Taphole | |
| Finish Colour Description | Gloss White |
| Number of tapholes | 0 |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | Refer to Warranty Sheet for more details |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Bathroom Bath/Basin Details
| Basin Capacity (Litres) | 5 L |
|---|---|
| Bathroom Basin Mounting Type | Countertop/Wall Hung |
| Accessible |
Other
| EAN | 39367 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Studio Bagno Unit 60 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White UTL01-0 UTL01/0
$949
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Nur 75 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White NUR751
$1,249
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Apartment 60R Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White 5002-0
Request Price
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Form Circle Bench Basin - Matte Grey FRM45-GR FRM45GR
$1,348.50
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 102 X Plan Right Bowl Bench or Wall Basin with 3 Tap Holes - Gloss White SHA102R-3 SHA102R3
$1,499
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Soul 4 Bench Basin with No Tap Hole - Gloss White SOL14-0 SOL14/0
$1,199
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Nur 60X Bench Basin with 3 Tap Holes - Gloss White NUR60X3
$999
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Unit 100 Bench or Wall Basin with 2 Tap Holes - Gloss White UTL03/2
$1,549
| Material | Ceramic |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

