

Studio Bagno Shard 102 X Plan Left Bowl Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White SHA102L-0 SHA102L0
4 payments of $374.75 with
Up to 12 months interest free with Zip Money
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Depth (mm) | 460 mm |
| Height (mm) | 125 mm |
| Width (mm) | 1020 mm |
| Finish Colour | White |
| Overflow | |
| Finish Colour Description | Gloss White |
| Number of tapholes | 0 |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | Refer to Warranty Sheet for more details |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Bathroom Bath/Basin Details
| Basin Capacity (Litres) | 25.9 L |
|---|---|
| Bathroom Basin Mounting Type | Countertop/Wall Hung |
| Accessible |
Other
| EAN | 9349196011065 |
|---|
Compare to similar items
Studio Bagno Shard 102 X Plan Left Bowl Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White SHA102L-0 SHA102L0
$1,499
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard X 65 Bench Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SHAX65-1
$1,059
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Edge MK2 Round Right Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White EDGEMK2RR-0 EDGEMK2RR0
$489
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Form Rectangle Bench Basin - Matte Anthracite FRM60-AN FRM60AN
Request Price
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Unlimited 140 Bench or Wall Basin with 2 Tap Holes - Gloss White UNL14000L-2 UNL14000L2
$2,279
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Prossimo 60 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White NX260-1
$549
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Spy 80 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White SPY80-0 SPY800
$849
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Spy 55 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White SPY55-0 SPY550
$599
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard X Mini Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Matte White SHAXMIN-0-MW SHAXMIN0MW
$1,078.50
| Material | Ceramic |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

