

4 payments of $299.75 with
Up to 12 months interest free with Zip Money
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Depth (mm) | 420 mm |
| Height (mm) | 130 mm |
| Width (mm) | 550 mm |
| Finish Colour | White |
| Overflow | |
| Finish Colour Description | Gloss White |
| Number of tapholes | 0 |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | Refer to Warranty Sheet for more details |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Bathroom Bath/Basin Details
| Basin Capacity (Litres) | 6.5 L |
|---|---|
| Bathroom Basin Mounting Type | Countertop |
| Accessible |
Other
| EAN | 9349196001882 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Studio Bagno Soul 4 Bench Basin with No Tap Hole - Gloss White SOL14-0 SOL14/0
$1,199
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 60 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SHA60-1 SHA601
$949
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Mini Milk Right Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White 001-311-B 001311B
$629
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Unlimited 90 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White UNL09000L-1 UNL09000L/1
$1,159
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Edge MK2 Square Left Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White EDGEMK2SL-1
$489
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Prossimo 50 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White NX255-0 NX2550
$529
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Nur 60X Bench Basin with No Tap Hole - Gloss White NUR60X0
$999
| Material | Ceramic |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

