

Studio Bagno Nur 80X Plan Bench Basin with 1 Tap Hole - Gloss White NUR80XS-1 NUR80XS1
4 payments of $319.75 with
Up to 12 months interest free with Zip Money
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Depth (mm) | 400 mm |
| Height (mm) | 150 mm |
| Width (mm) | 800 mm |
| Finish Colour | White |
| Overflow | |
| Finish Colour Description | Gloss White |
| Number of tapholes | 1 |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | Refer to Warranty Sheet for more details |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Bathroom Bath/Basin Details
| Bathroom Basin Mounting Type | Countertop |
|---|---|
| Accessible |
Other
| EAN | 9349196008775 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Studio Bagno Nur 80X Plan Bench Basin with 1 Tap Hole - Gloss White NUR80XS-1 NUR80XS1
$1,279
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 102 X Plan Left Bowl Bench or Wall Basin with 3 Tap Holes - Gloss White SHA102L-3 SHA102L3
$1,499
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Nur 55 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White NUR55
$999
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 65 X Plan Left Bowl Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White SHA65L-0 SHA65L0
$1,099
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Form Rectangle Bench Basin - Matte Indigo FRM60-IN FRM60IN
$1,348.50
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Prossimo 40 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White NX242-0 NX2420
$449
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard X 85 Bench Basin with No Tap Hole - Gloss White SHAX85-0
$1,129
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Spy 40 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SPY40-1 SPY401
$599
| Material | Ceramic |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
