





Accessories & Add-Ons

Billi Home FT Still Filtered Water with Round Slimline Dispenser Chrome 911000RCH

Billi B-5000 Boiling and Chilled Filtered Water with XL Levered Dispenser 915000LCH

Insinkerator Steaming Hot Filtered Water Tap GN1100

Insinkerator Steaming Hot & Ambient Filtered Water Tap HC3300CH

Abey Enviro-Green 1 1/4 HP Food Waste Disposer With Built-in Air Switch WDU-4ASAU
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | TN200TW |
|---|---|
| Depth (mm) | 500 mm |
| Height (mm) | 200 mm |
| Width (mm) | 860 mm |
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
| Finish Colour | White |
| Sink Type | Top Mount or Undermount |
| Finish Colour Description | Alpina |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 25 Years |
|---|
Other Features
| Features |
|
|---|
Sink Installation
| Topmount | |
|---|---|
| Undermount |
Other
| Sink Pack | |
|---|---|
| Primary Product Category | Sink |
| EAN | 9314654108588 |
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Abey Chambord Clotaire Single Bowl Sink Pack CLOTAIRE-1WT
$1,810
| Bowl Type | Single |
|---|---|
| Drainer | No Drainer |
Abey Schock Typos Double Sink & Armando Vicario ISA Kitchen Mixer - Concrete TN200T2C
$1,672
| Water Star Rating | |
|---|---|
| Material | Cristalite Plus |
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
| Sparkling |
Abey Alfresco Party 620 Single Bowl Sink with Accessories FRAP620
$1,269
| Bowl Type | Single |
|---|---|
| Drainer | No Drainer |
Abey 1 and 1/2 Bowl Sink with Accessories & Pull Out Mixer Tap NL180T13
$1,116
| Water Star Rating | |
|---|---|
| Material | Stainless steel SUS304 |
| Bowl Type | 1 & 1/2 |
| Drainer | No Drainer |
| Sparkling |
Abey Montego Double Bowl Sink Pack MOA360DTPK
$1,939
| Material | Stainless steel SUS304 |
|---|---|
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
Abey 1 and 1/2 Bowl Sink with Accessories & Pull Out Mixer Tap NL180T12
$1,116
| Water Star Rating | |
|---|---|
| Material | Stainless steel SUS304 |
| Bowl Type | 1 & 1/2 |
| Drainer | No Drainer |
| Sparkling |
Abey Schock Formhaus Single Sink & Armando Vicario Mixer Tap - Onyx with Accessories FD100LBT
$1,433
| Water Star Rating | |
|---|---|
| Material | Granite - Cristalite |
| Bowl Type | Single |
| Drainer | Left Hand Drainer |
| Sparkling |
Abey 1 and 3/4 Bowl Sink MOA420DA
$1,065.02
| Material | 1mm Stainless steel SUS304 |
|---|---|
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | No Drainer |
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
