Specifications & Manuals
| Depth (mm) | 458 mm |
|---|---|
| Height (mm) | 200 mm |
| Width (mm) | 692 mm |
| Accessories included | Cutting board, drainer tray and gooseneck pull out mixer |
| Bowl Size | 356 (W) x 406 (D) x 200 (H) |
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | No Drainer |
| Finish Colour | Stainless Steel / Silver |
| Taphole | |
| Sink Type | Undermount |
| Manufacturer Warranty | 25 Years |
|---|
| Undermount |
|---|
| Sink Pack | |
|---|---|
| EAN | 9314654053673 |
Compare to similar items
Abey NuQueen 1 and 3/4 Bowl Undermount Sink Pack Q180UT2
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
|---|---|
| Drainer | No Drainer |
Abey Schock Typos 1 and 3/4 Bowl Left Hand Drainer Sink Pack TD200TB
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
|---|---|
| Drainer | Left Hand Drainer |
Abey Nu Queen 180 Sink & Tap Pack with Square Neck Kitchen Mixer Tap NQ180T11
| Material | 0.9mm Thick SUS304 Stainless Steel |
|---|---|
| Bowl Type | 1 & 1/2 |
| Drainer | No Drainer |
Abey Alfresco Single Bowl Sink Pack FRA540T
| Material | Stainless steel SUS316 |
|---|---|
| Bowl Type | Single |
| Drainer | No Drainer |
Abey Schock Double Sink with Armando Vicario Pull Out Tap Onyx FD200BT2
| Water Star Rating | |
|---|---|
| Bowl Type | Double |
| Drainer | Left Hand Drainer |
| Sparkling |
Abey Lago Double Bowl with Accessories and Pull Out Mixer Tap NL200T12
| Material | Stainless steel SUS304 |
|---|---|
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
Abey Lucia Double Bowl Sink Pack LUA200TPK
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Cut Out Depth (mm) | 400 mm |
| Cut Out Width (mm) | 680 mm |
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
2 Reviews
Rating snapshot
Average customer rating
Winnings' customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust MarkCompanion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

