







Accessories & Add-Ons







Specifications & Manuals
| Model Number | WNL200 |
|---|---|
| Material | Stainless steel SUS304 |
| Depth (mm) | 200 mm |
| Width (mm) | 440 mm |
| Length (mm) | 830 mm |
| Accessories included | Chopping board (CBB390), Draining Tray (DT05), Dish Rack (DR007). |
| Bowl Size | 380 x 400 x 200 |
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
| Finish Colour | Stainless Steel / Silver |
| Overflow | |
| Taphole | |
| Sink Type | Top Mount, Undermount or Flush Mount |
| Manufacturer Warranty | 25 Years |
|---|
| Topmount | |
|---|---|
| Flush Mount | |
| Undermount |
| Waste Disposal Compatible | Yes |
|---|
| Sink Pack | |
|---|---|
| Primary Product Category | Sink |
| Top Mount | |
| Depth - Second Bowl | 200 mm |
| EAN | 9314654124670 |
Compare to similar items
Abey Lago Double Sink with Accessories inc Dish Rack WNL200
| Material | Stainless steel SUS304 |
|---|---|
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
Abey Schock Horizont Double Bowl Undermount Sink N200US
| Material | Cristadur |
|---|---|
| Cut Out Depth (mm) | 396 mm |
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
Abey Schock Signus 1& 3/4 Bowl Topmount Sink with Left Hand Drainer Puro D200PR
| Material | Granite - Cristadur |
|---|---|
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | Left Hand Drainer |
Abey Schock Signus 1 and 3/4 Bowl Sink with Drainer D200S
| Material | Nano granite |
|---|---|
| Cut Out Depth (mm) | 430 mm |
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | Left or Right Hand Drainer |
Abey Schock Puro Horizont Undermount Double Sink N200UP
| Material | 80% quartz |
|---|---|
| Cut Out Depth (mm) | 387 mm |
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
Abey Lugano 1 and 3/4 Bowl Sink with Drainer ST460DU
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | Right Hand Drainer |
Abey Schock Horizont Double Bowl Sink Stone N200S
| Material | Cristadur |
|---|---|
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
Abey Schock Typos 1 & 3/4 Bowl Topmount Sink with Right Hand Drainer Nero TD200NL
| Material | Granite - Cristalite |
|---|---|
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | Right Hand Drainer |
Abey Piazza Double Square Bowl Sink Stainless Steel CR340D
| Material | 1mm Thick Stainless Steel |
|---|---|
| Cut Out Depth (mm) | 400 mm |
| Cut Out Width (mm) | 355 mm |
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
2 Reviews
Rating snapshot
Winnings' customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust MarkCompanion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

