





Up to 12 months interest free with Zip Money
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | VA007SW |
|---|---|
| Material | QUARRYCAST™ |
| Depth (mm) | 753 mm |
| Height (mm) | 597 mm |
| Width (mm) | 1743 mm |
| Finish Colour | White |
| Finish Colour Description | Gloss White |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 25 Years |
|---|
Compare to similar items
Victoria + Albert Steller 1750 Freestanding Bath - Gloss White VA007SW
$6,851
| Material | QUARRYCAST™ |
|---|
Victoria + Albert Lipari 1540 Freestanding Bath White VA010-1540SW
$5,500
| Material | Quarrycast |
|---|
Victoria + Albert Lipari 1780 Freestanding Bath - Matte White VA010-1780SM
$5,900
| Material | QUARRYCAST™ |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
