





Up to 12 months interest free with Zip Money
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | VA005SW |
|---|---|
| Material | QUARRYCAST™ |
| Depth (mm) | 793 mm |
| Height (mm) | 614 mm |
| Width (mm) | 1701 mm |
| Finish Colour | White |
| Finish Colour Description | Gloss White |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 25 Years |
|---|
Compare to similar items
Victoria + Albert Colima 1700 Freestanding Bath - Gloss White VA005SW
$6,606
| Material | QUARRYCAST™ |
|---|
Victoria + Albert Cheshire 1750 Clawfoot Freestanding Bath - Gloss White with Polished Chrome Feet CHENSWNOFTCHEPC
$4,490
Victoria + Albert Shropshire 1550 Freestanding Clawfoot Bath - Gloss White with Quarrycast White Feet SHRNSWNOFTSHRSW
$3,600
Victoria + Albert Hampshire 1500 Clawfoot Freestanding Bath - Gloss White with White Feet HA1NSWNOFTHAMWH
$3,855
Victoria + Albert Roxburgh 1710 Freestanding Clawfoot Bath - Gloss White with Polished Nickel Feet ROXNSWNOFTROXPN
$4,505
Victoria + Albert Yali 1745 Freestanding Bath - Gloss White VA003SW
$4,746
| Material | QUARRYCAST™ |
|---|
Victoria + Albert Hampshire 1500 Clawfoot Freestanding Bath - Gloss White with Polished Nickel Feet HA1NSWNOFTHAMPN
$4,335
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

