

4 payments of $337.13 with
Up to 12 months interest free with Zip Money
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | FRM60MW |
|---|---|
| Material | Ceramic |
| Depth (mm) | 350 mm |
| Height (mm) | 120 mm |
| Width (mm) | 600 mm |
| Finish Colour | White |
| Overflow | |
| Finish Colour Description | Matte White |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | Refer to Warranty Sheet for more details |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Bathroom Bath/Basin Details
| Basin Capacity (Litres) | 10 L |
|---|---|
| Bathroom Basin Mounting Type | Countertop |
| Accessible |
Other
| EAN | 9349196008591 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Studio Bagno Shard 60 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SHA60-1 SHA601
$949
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 65 X Plan Right Bowl Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White SHA65R-0 SHA65R0
$1,099
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Nur 75 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White NUR751
$1,249
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Nur 60X Bench Basin with 3 Tap Holes - Gloss White NUR60X3
$999
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Prossimo 40 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White NX242-0 NX2420
$449
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Metamorfosi 2 Bench Basin - Black and White MET42040BN
$1,199
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Apartment 30R Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White 8036-1
$409
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Bowl Type | Single |
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
