



4 payments of $237.25 with
Own it from $10 per week with Zip Pay
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Depth (mm) | 400 mm |
| Height (mm) | 200 mm |
| Width (mm) | 400 mm |
| Finish Colour | White |
| Overflow | |
| Finish Colour Description | Gloss White |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | Refer to Warranty Sheet for more details |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Bathroom Bath/Basin Details
| Bathroom Basin Mounting Type | Countertop |
|---|
Other
| EAN | 9349196011416 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Studio Bagno Spy 80 Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SPY80-1 SPY801
$849
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Form Rectangle Bench Basin - Matte Grey FRM60-GR FRM60GR
$1,348.50
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Berlin Two Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White URB1000L/1
$1,999
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Edge MK2 Round Right Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White EDGEMK2RR-1
$489
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 81 X Plan Left Bowl Bench or Wall Basin with 2 Tap Holes - Gloss White SHA81L-2 SHA81L2
$1,199
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Nur 60X Bench Basin with 3 Tap Holes - Gloss White NUR60X3
$999
| Material | Ceramic |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

