

Studio Bagno Edge MK2 Round Right Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White EDGEMK2RR-1
4 payments of $122.25 with
Own it from $10 per week with Zip Pay
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | EDGEMK2RR/1 |
|---|---|
| Material | Ceramic |
| Depth (mm) | 425 mm |
| Height (mm) | 150 mm |
| Width (mm) | 600 mm |
| Finish Colour | White |
| Overflow | |
| Finish Colour Description | Gloss White |
| Number of tapholes | 1 |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | Refer to Warranty Sheet for more details |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Bathroom Bath/Basin Details
| Basin Capacity (Litres) | 6 L |
|---|---|
| Bathroom Basin Mounting Type | Countertop/Wall Hung |
| Accessible |
Other
| EAN | 9349196009352 |
|---|
Compare to similar items
Studio Bagno Edge MK2 Round Right Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White EDGEMK2RR-1
$489
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Bambino Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White 8093/B
$499
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Shard 102 X Plan Right Bowl Bench or Wall Basin with 3 Tap Holes - Gloss White SHA102R-3 SHA102R3
$1,499
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Form Circle Bench Basin - Matte Anthracite FRM45-AN FRM45AN
Request Price
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Apartment 30R Bench or Wall Basin with 1 Tap Hole - Gloss White 8036-1
$409
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Bowl Type | Single |
Studio Bagno Edge MK2 Round Right Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White EDGEMK2RR-0 EDGEMK2RR0
$489
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Soul 4H Bench Basin with 1 Tap Hole - Gloss White SOL13-1 SOL131
$1,249
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Unlimited 60 Bench or Wall Basin with 3 Tap Holes - Gloss White UNL06000L-3 UNL06000L3
$819
| Material | Ceramic |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
