Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | ST-WH1510RHB |
|---|---|
| Depth (mm) | 580 mm |
| Height (mm) | 310 mm |
| Width (mm) | 1260 mm |
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | Left Hand Drainer |
| Finish Colour | White |
| Taphole | |
| Sink Type | Topmount |
Warranty
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
|---|
Sink Installation
| Topmount |
|---|
Other
| Top Mount | |
|---|---|
| EAN | 9324974026752 |
Compare to similar items
Oliveri Santorini Right-Hand Basin 1 & 3/4 Basin And Drainer - White ST-WH1510RHB
$1,521
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
|---|---|
| Drainer | Left Hand Drainer |
Oliveri Sonetto Double Bowl Left Hand Drainer Topmount Sink SN1072
$1,985
| Material | 304 grade, 18/10 brushed stainless steel |
|---|---|
| Cut Out Depth (mm) | 494 mm |
| Cut Out Width (mm) | 1284 mm |
| Bowl Type | Double |
| Drainer | Left Hand Drainer |
Oliveri Sonetto 1 and 3/4 Bowl Right Hand Drainer Topmount Sink SN1011
$1,907
| Material | 304 grade, 18/10 brushed stainless steel |
|---|---|
| Cut Out Depth (mm) | 494 mm |
| Cut Out Width (mm) | 1399 mm |
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | Right Hand Drainer |
Oliveri Santorini Double Bowl Topmount Sink Black ST-BL1564-OF
$1,566
| Material | 80% granite and quartz particles and 20% acrylic |
|---|---|
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

