Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | WB76SPEX1 |
|---|---|
| Depth (mm) | 568 mm |
| Height (mm) | 271 mm |
| Width (mm) | 761 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Oven Fuel Type | Electric |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Other Features
| Features |
|
|---|
Country of Origin
| Origin | Slovakia |
|---|
Other
| Oven Timer | |
|---|---|
| Multi Function | |
| Steam Ovens | |
| Combination Microwave Ovens | |
| Drawer Type | Warming Drawer |
| EAN | 9415112827260 |
| Dual Fuel | |
| Combination Steam Ovens | |
| Design Collection | Fisher & Paykel Professional |
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Fisher & Paykel Series 9 76cm Professional Warming Drawer WB76SPEX1
$1,999
| Oven Fuel Type | Electric |
|---|
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

