

Promotions
Specifications & Manuals
| Model Number | RD80A |
|---|---|
| Weight (kg) | 30 kg |
| Depth (mm) | 18 mm |
| Height (mm) | 1698 mm |
| Width (mm) | 796 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Notes | Door Handles are Optional Extra. |
| Finish Colour Description | Stainless Steel Door Panels Suit RS80A1. |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | 1-Year Domestic Warranty on all Parts & Labour. |
| Features | Door Panel Only: Door Panel to suit model RS80A1. Hinge Side Opening: French Doors, 3 x Stainless Steel Door Facia Panels Only. Optional Extra Accessories available Not included: Handles and a Toe Kick. |
|---|
| Origin | China |
|---|
| EAN | 9415112256213 |
|---|
Compare to similar items
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
-639077649713156593.png)
