






Accessories & Add-Ons







Featuring two 25 litre bowls, the onyx-black Schock Typos provides plenty of room for rinsing, soaking, and food prep. You can even add ice and use the bowls to chill beverages, great for parties and gatherings.
Specifications & Manuals
| Model Number | TN200B |
|---|---|
| Material | Cristalite Plus |
| Depth (mm) | 500 mm |
| Height (mm) | 200 mm |
| Width (mm) | 860 mm |
| Length (mm) | 860 mm |
| Bowl Size | 360 (W) x 430 (D) x 200 (H) |
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
| Finish Colour | Black |
| Notes | Taphole is optional for inset applications |
| Taphole | |
| Sink Type | Top Mount or Undermount |
| Finish Colour Description | Onyx |
| Manufacturer Warranty | 25 Years |
|---|
| Topmount | |
|---|---|
| Flush Mount | |
| Undermount |
| Sink Pack | |
|---|---|
| Primary Product Category | Sink |
| Top Mount | |
| Depth - Second Bowl | 430 mm |
| Small Bowl Size | 360 (W) x 430 (D) x 200 (H) |
| EAN | 9314654090685 |
Compare to similar items
Abey Schock Typos Double Bowl Sink TN200B
| Material | Cristalite Plus |
|---|---|
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
Abey Schock Horizont Double Bowl Sink Polaris N200W
| Bowl Type | Double |
|---|---|
| Drainer | No Drainer |
Abey Schock Signus 1& 3/4 Bowl Topmount Sink with Left Hand Drainer Magma D200BR
| Material | Granite - Cristadur |
|---|---|
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | Left Hand Drainer |
Abey Piazza 1 and 3/4 Square Bowl Sink Eureka Gold CR500DG
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
|---|---|
| Drainer | Removable Drainer |
Abey NuQueen The Brisbane 1 and 3/4 Bowl Sink Q180
| Material | Stainless steel SUS304 |
|---|---|
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | No Drainer |
Abey Piazza 1 and 3/4 Square Bowl Sink Black Pearl CR500DB
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
|---|---|
| Drainer | Removable Drainer |
Abey Euronox 1 and 1/2 Bowl Right Hand Drainer Sink EUA180L
| Material | Stainless steel SUS304 |
|---|---|
| Bowl Type | 1 & 1/2 |
| Drainer | Right Hand Drainer |
Abey Schock Typos 1 and 3/4 Bowl Sink with Drainer TD200CR
| Material | Cristalite Plus |
|---|---|
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | Left Hand Drainer |
Abey Schock Typos 1 & 3/4 Bowl Topmount Sink with Left Hand Drainer Concrete TD200CRH
| Material | Granite - Cristalite |
|---|---|
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | Left Hand Drainer |
5 Reviews
Rating snapshot
Average customer rating
Winnings' customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust MarkCompanion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
