





Accessories & Add-Ons



Specifications & Manuals
| Model Number | TN200WTPK |
|---|---|
| Material | 80% quartz |
| Depth (mm) | 500 mm |
| Height (mm) | 200 mm |
| Width (mm) | 860 mm |
| Length (mm) | 860 mm |
| Recommended Benchtop Type | Laminate, Hardwood or Stone |
| Bowl Size | 360 (W) x 430 (D) x 200 (H) |
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
| Finish Colour | White |
| Taphole | |
| Sink Type | Top Mount or Undermount |
| Stone Benchtops | |
|---|---|
| Laminate Benchtops | |
| Hardwood Benchtops |
| Manufacturer Warranty | 7 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Features |
|
|---|
| Cut Out Depth (mm) | 486 mm |
|---|---|
| Cut Out Width (mm) | 846 mm |
| Cut Out Note | The cut-out measurements below are only a guide. Your cabinet maker or stonemason must measure the physical size of this unit BEFORE making any cuts into a benchtop. See the manufacturer’s specification sheet below for more details. |
| Topmount | |
|---|---|
| Flush Mount | |
| Undermount |
| Sink Pack | |
|---|---|
| Primary Product Category | Sink |
| Top Mount | |
| Depth - Second Bowl | 200 mm |
| Small Bowl Size | 360 l x430 w x 200 d |
| EAN | 9314654095536 |
Compare to similar items
Abey Schock Typos Double Bowl Sink Pack TN200WTPK
| Material | 80% quartz |
|---|---|
| Cut Out Depth (mm) | 486 mm |
| Cut Out Width (mm) | 846 mm |
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
Abey Boutique Lugano Double Bowl Sink & Drainer Left - Artisan Copper STQ450DLCO
| Bowl Type | Double |
|---|---|
| Drainer | Right Hand Drainer |
Abey Schock Preparation Station Double Bowl Sink PD150S
| Material | Cristadur |
|---|---|
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
Abey Schock Typos 1 and 3/4 Bowl Sink with Drainer TD200W
| Material | Cristalite Plus |
|---|---|
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | Left Hand Drainer |
Abey NuQueen The Brisbane 1 and 3/4 Bowl Sink Q180
| Material | Stainless steel SUS304 |
|---|---|
| Bowl Type | 1 & 3/4 |
| Drainer | No Drainer |
Abey Schock Typos Double Bowl Sink TN200B
| Material | Cristalite Plus |
|---|---|
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
Abey Lago Double Sink with Drainer Tray NL200
| Material | Stainless steel SUS304 |
|---|---|
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
Abey Boutique Lugano Double Bowl Sink & Drainer Left - Black Pearl STQ450DLB
| Bowl Type | Double |
|---|---|
| Drainer | Right Hand Drainer |
1 Review
Rating snapshot
Winnings' customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust MarkCompanion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
