















Accessories & Add-Ons

Abey Enviro-Green 1 1/4 HP Food Waste Disposer With Built-in Air Switch WDU-4ASAU
Up to 12 months interest free with Zip Money
Fully Kitted, Recessed Waste, 1.2mm Stainless Steel, No crease Lines in the bottom of bowl, creating a smooth minimalist style.
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | PSQ1200 |
|---|---|
| Depth (mm) | 229 mm |
| Height (mm) | 145 mm |
| Width (mm) | 1155 mm |
| Accessories included | Oil & Vinegar Bottles (2) (PSQ001-2-3), Colander/Prep Container (PSQ002-2-3), Fibre Rock Board Set (3) (PSQ003), Knife Set (6 piece) (PSQ004-2-3), Salt, Pepper, Spice Set (Medium) (PSQ011-2-3) |
| Bowl Type | Single |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Sink Type | Flush or Inset Mount |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 25 Years |
|---|
Country of Origin
| Origin | China |
|---|
Other
| EAN | 9314654127282 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Abey Boutique Lugano Double Bowl Sink & Drainer Right - Black Pearl STQ450DRB
$2,830
| Bowl Type | Double |
|---|---|
| Drainer | Left Hand Drainer |
Abey Boutique Lugano Double Bowl Sink & Drainer Left - Eureka Gold STQ450DLG
$2,830
| Bowl Type | Double |
|---|---|
| Drainer | Right Hand Drainer |
Abey Boutique Lugano Single Bowl Sink & Drainer Left - Black Pearl STQ450SLB
$2,083
| Bowl Type | Single |
|---|---|
| Drainer | Right Hand Drainer |
Abey Boutique Lugano Single Bowl Sink & Drainer Left - Eureka Gold STQ450SLG
$2,083
| Bowl Type | Single |
|---|---|
| Drainer | Right Hand Drainer |
Abey Boutique Lugano Double Bowl & Double Drainer Sink - Artisan Copper STQ360DDCO
$3,187
| Bowl Type | Double |
|---|---|
| Drainer | Double Drainer |
Abey Lago 1 and 1/3 Bowl Sink LG180
$981
| Material | .9mm Thick Stainless Steel |
|---|---|
| Bowl Type | 1 & 1/3 |
| Drainer | No Drainer |
Abey Piazza Double Sqaure Bowl Sink Black Pearl CR340DB
$1,996
| Material | Stainless steel SUS304 |
|---|---|
| Bowl Type | Double |
| Drainer | No Drainer |
Abey Boutique Lugano Double Bowl & Double Drainer Sink - Eureka Gold STQ360DDG
$3,187
| Bowl Type | Double |
|---|---|
| Drainer | Double Drainer |
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

