


Promotions
Whispair Custom Paint For Island Mount Rangehood ***PAINT ONLY - DOES NOT INCLUDE RANGEHOOD*** X1P9.CUS
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | X1P9.CUS |
|---|---|
| Depth (mm) | 750 mm |
| Height (mm) | 400 mm |
| Width (mm) | 1200 mm |
| Finish Colour | Custom Colour Choice |
| Finish Colour Description | Custom Color |
| Compatibility | Island Mount Rangehood X7C12S |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Other
| EAN | 0740528963349 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

