





Up to 12 months interest free with Zip Money
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | VA004SW |
|---|---|
| Material | QUARRYCAST™ |
| Depth (mm) | 707 mm |
| Height (mm) | 580 mm |
| Width (mm) | 1650 mm |
| Accessories included | Freestanding Bath |
| Finish Colour | White |
| Finish Colour Description | Gloss White |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 25 Years |
|---|
Compare to similar items
Victoria + Albert Saba 1650 Freestanding Bath - Gloss White VA004SW
$5,760
| Material | QUARRYCAST™ |
|---|
Victoria + Albert Lipari 1780 Freestanding Bath - Gloss White VA010-1780SW
$5,900
| Material | Quarrycast |
|---|
Victoria + Albert Hampshire 1500 Clawfoot Freestanding Bath - Gloss White with White Feet HA1NSWNOFTHAMWH
$3,855
Victoria + Albert Maderas 1700 Freestanding Clawfoot Bath - Gloss White VA001PB
$4,594
| Material | QUARRYCAST™ |
|---|
Victoria + Albert Cheshire 1750 Clawfoot Freestanding Bath - Gloss White with White Feet CHENSWNOFTCHEWH
$4,200
Victoria + Albert Steller 1750 Freestanding Bath - Gloss White VA007SW
$6,851
| Material | QUARRYCAST™ |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

