






Up to 12 months interest free with Zip Money
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | VA006SW |
|---|---|
| Material | QUARRYCAST™ |
| Depth (mm) | 799 mm |
| Height (mm) | 600 mm |
| Width (mm) | 1498 mm |
| Finish Colour | White |
| Finish Colour Description | Gloss White |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 25 Years |
|---|
Compare to similar items
Victoria + Albert Pico 1500 Freestanding Bath - Gloss White VA006SW
$6,880
| Material | QUARRYCAST™ |
|---|
Victoria + Albert Shropshire 1550 Freestanding Clawfoot Bath - Gloss White with with Polished Brass Feet SHRNSWNOFTSHRPB
$4,395
Victoria + Albert Saba 1650 Freestanding Bath - Gloss White VA004SW
$5,760
| Material | QUARRYCAST™ |
|---|
Victoria + Albert Shropshire 1550 Freestanding Clawfoot Bath - Gloss White with with Polished Nickel Feet SHRNSWNOFTSHRPN
$4,395
Victoria + Albert Shropshire 1550 Freestanding Clawfoot Bath - Gloss White with with Polished Chrome Feet SHRNSWNOFTSHRPC
$4,205
Victoria + Albert Lipari 1540 Freestanding Bath White VA010-1540SW
$5,500
| Material | Quarrycast |
|---|
Victoria + Albert Roxburgh 1710 Freestanding Clawfoot Bath - Gloss White with Quarrycast White Feet ROXNSWNOFTROXSW
$3,710
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

