


Up to 12 months interest free with Zip Money
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | VA001PN |
|---|---|
| Material | QUARRYCAST™ |
| Depth (mm) | 776 mm |
| Height (mm) | 611 mm |
| Width (mm) | 1705 mm |
| Finish Colour | White |
| Finish Colour Description | Gloss White w/ PN feet |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 25 Years |
|---|
Compare to similar items
Victoria + Albert Maderas 1700 Freestanding Clawfoot Bath - Gloss White VA001PN
$4,594
| Material | QUARRYCAST™ |
|---|
Victoria + Albert Maderas 1700 Freestanding Clawfoot Bath - Gloss White VA001BN
$4,594
| Material | QUARRYCAST™ |
|---|
Victoria + Albert Lipari 1540 Freestanding Bath White VA010-1540SW
$5,500
| Material | Quarrycast |
|---|
Victoria + Albert Hampshire 1500 Clawfoot Freestanding Bath - Gloss White with Brushed Nickel Feet HA1NSWNOFTHAMBN
$4,335
Victoria + Albert Seros 1650 Freestanding Bath - Matte White SE1M-N-SM-NO
$6,325
| Material | QUARRYCAST™ |
|---|
Victoria + Albert Maderas 1700 Freestanding Clawfoot Bath White VA001WH
$4,094
| Material | QUARRYCAST™ |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
