Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | 6600678 |
|---|---|
| Depth (mm) | 450 mm |
| Height (mm) | 22 mm |
| Width (mm) | 520 mm |
| Bowl Type | Accessories |
| Drainer | No Drainer |
| Finish Colour | Wood / Natural |
| Notes | Compatible with Turner Hastings Londri 64 x 61 Fine Fireclay Inset Sink. |
Warranty
| Manufacturer Warranty | - |
|---|
Other
| Sink Pack | |
|---|---|
| Primary Product Category | Sink Accessory |
| EAN | 4415556668295 |
Compare to similar items
Turner Hastings Novi 75 x 46 Protective Stainless Steel Grid NO751SSG-BB
$492
| Material | Stainless Steel |
|---|
Turner Hastings Cuisine 68 x 48 Stainless Steel Grid CU68SSG
$212
| Material | Stainless Steel Dishwasher Safe |
|---|---|
| Bowl Type | Accessories |
Turner Hastings Patri 100 Protective Stainless Steel Grid PA100SSG
$215
| Bowl Type | Accessories |
|---|
Turner Hastings 50 x 50mm Basket Waste and Long Thread 50BW
$88
| Material | Polished Stainless Steel |
|---|---|
| Bowl Type | Accessories |
Turner Hastings Cuisine 81 x 48 Protective Grid - Brushed Brass CU812SSG-BB
$495
| Material | Stainless Steel |
|---|
Turner Hastings Chester Sink Grid Left Hand Side 4A41311
$188
| Material | Stainless Steel Dishwasher Safe |
|---|---|
| Bowl Type | Accessories |
Turner Hastings Novi 50 Protective Stainless Steel Grid NO50SSG
$196
| Material | Stainless Steel Dishwasher Safe |
|---|---|
| Bowl Type | Accessories |
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

