



4 payments of $207.25 with
Own it from $10 per week with Zip Pay
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Material | Ceramic |
|---|---|
| Depth (mm) | 420 mm |
| Height (mm) | 150 mm |
| Width (mm) | 408 mm |
| Finish Colour | White |
| Overflow | |
| Finish Colour Description | Gloss White |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Warranty Note | Refer to Warranty Sheet for more details |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Bathroom Bath/Basin Details
| Bathroom Basin Mounting Type | Countertop |
|---|
Other
| EAN | 9349196011409 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Studio Bagno Shard 102 X Plan Right Bowl Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White SHA102R-0 SHA102R0
$1,499
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Syesis 50 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White SYN50/0
$649
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Unlimited 90 Bench or Wall Basin with 3 Tap Holes - Gloss White UNL09000L-3 UNL09000L3
$1,159
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Nur 90 Bench or Wall Basin with 3 Tap Holes - Gloss White NUR90-3 NUR903
$1,349
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Nur 80X Plan Bench Basin with 1 Tap Hole - Gloss White NUR80XS-1 NUR80XS1
$1,279
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Metamorfosi 4 Bench Basin - Black and White MET42600BN
$1,299
| Material | Ceramic |
|---|
Studio Bagno Nur 75 Bench or Wall Basin with No Tap Hole - Gloss White NUR75
$1,249
| Material | Ceramic |
|---|
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
