



Accessories & Add-Ons

Tefal Gourmet 5 Piece Non Stick Cookware Set A860S544
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Cooktop Type | Gas burners |
|---|---|
| Cooktop Fuel Type | Gas |
| Model Number | CSP9GMMNA-1 |
| Depth (mm) | 620 mm |
| Height (mm) | 912 mm |
| Width (mm) | 900 mm |
| Accessories included | 1 x Chrome wire shelf 1 x 20mm enamelled baking tray 1 x 40mm enamelled baking tray 1 x GTP - partial telescopic guides 1 x Meat probe 1 x Stainless steel kickplate |
| Finish Colour | Matte Black |
| Oven Fuel Type | Electric |
Functions
| Supercook | |
|---|---|
| Eco | |
| Number of Functions | 10 |
| Bakers function | |
| Fan forced | |
| Pyrolytic | |
| Half grill | |
| Fan grill | |
| Fan assisted | |
| Convection | |
| Rotisserie |
Burners
| Number of cooktop Burners or Zones | 6 |
|---|---|
| Wok burner |
Safety Features
| Quadruple glazed door | |
|---|---|
| Thermal overload protection | |
| Flame failure protection |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Warranty Note | Manufacturer's two years parts and labour |
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Electrical Connection
| Type of connection | Hardwired |
|---|---|
| Connected load | 4.2 kW |
| Maximum current rating | 19 A |
Other Features
| Light type | Halogen |
|---|---|
| Internal oven light | |
| Pyrolytic self cleaning | |
| Oven Type | Upright Oven/Stove |
Volume
| Oven Volume | 126 L |
|---|
(null)
| Freestanding Oven Installation Type | Dual Fuel |
|---|
Other
| Multi Function | |
|---|---|
| Steam Ovens | |
| Combination Microwave Ovens | |
| EAN | 8017709308438 |
| Dual Fuel | |
| Combination Steam Ovens |
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Smeg 90cm Freestanding Pyrolytic Oven/Stove CSP9GMMNA-1
$4,628
| Cooktop Fuel Type | Gas |
|---|---|
| Oven Volume | 126 L |
| Pyrolytic self cleaning | |
| Oven Fuel Type | Electric |
Smeg 90cm Ceramic Freestanding Oven Stainless Steel FS9010CER-1
$5,152
| Cooktop Fuel Type | Electric |
|---|---|
| Oven Volume | 129 L |
| Oven Fuel Type | Electric |
Smeg 60cm Classic Electric Oven/Stove CS6CMXA
$4,226
| Cooktop Fuel Type | Electric |
|---|---|
| Oven Volume | 72 L |
| Oven Fuel Type | Electric |
Smeg 60cm Dual Fuel Upright Oven Stainless Steel FS61XNG8-1
$2,254
| Cooktop Fuel Type | Natural Gas |
|---|---|
| Oven Volume | 79 L |
| Pyrolytic self cleaning | |
| Oven Fuel Type | Electric |
Smeg 120cm Classic Dual Fuel Stainless Steel Freestanding Oven A3AU-81
$10,689
| Cooktop Fuel Type | Natural Gas |
|---|---|
| Oven Volume | 132 L |
| Pyrolytic self cleaning | |
| Oven Fuel Type | Electric |
Smeg 60cm Classic Freestanding Gas Cooker - Stainless Steel CS6GMXA2
$3,675
| Cooktop Fuel Type | Gas |
|---|---|
| Oven Volume | 79 L |
| Oven Fuel Type | Electric |
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
