Specifications & Manuals
| Cooktop Type | Gas burners |
|---|---|
| Depth (mm) | 600 mm |
| Height (mm) | 900 mm |
| Width (mm) | 900 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Oven Fuel Type | Electric |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|
| Internal oven light | |
|---|---|
| Pyrolytic self cleaning | |
| Oven Type | Upright Oven/Stove |
| Oven Volume | 126 L |
|---|
| EAN | 8017709245658 |
|---|
Compare to similar items
Smeg 90cm Freestanding Dual Fuel Oven/Stove FSP9610X
| Oven Volume | 126 L |
|---|---|
| Pyrolytic self cleaning | |
| Oven Fuel Type | Electric |
Smeg 60cm Classic Freestanding Gas Cooker - Stainless Steel CS6GMXA2
| Cooktop Fuel Type | Gas |
|---|---|
| Oven Volume | 79 L |
| Oven Fuel Type | Electric |
1 Review
Rating snapshot
Winnings' customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust MarkCompanion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

