


4 payments of $372.50 with
Up to 12 months interest free with Zip Money
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Depth (mm) | 500 mm |
|---|---|
| Height (mm) | 990 mm |
| Width (mm) | 900 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|
Air Extraction
| Max Air Capacity | 900 m³/h |
|---|
Other Features
| Control type | Push buttons |
|---|---|
| Motor Type | Single |
Filters
| Filter material | Stainless steel |
|---|---|
| Number of filters | 3 |
Noise Level
| Noise when working | 62 dB |
|---|
Other
| EAN | 9345025000378 |
|---|
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Smeg 110cm Victoria Aesthetic Cream Canopy Rangehood KSE110AP9
$3,490
| Max Air Capacity | 665 m³/h |
|---|---|
| Power (W) | 215 W |
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
