













Promotions
Specifications & Manuals
| Model Number | GT-2SI |
|---|---|
| Depth (mm) | 637 mm |
| Height (mm) | 1680 mm |
| Width (mm) | 555 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Fridge Type | Top Mount Fridge |
|---|---|
| Features |
|
| Frost Free | |
| 4 Door Fridges |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
| Total Volume | 266 L |
|---|---|
| Fridge Volume | 208 L |
| Freezer Volume | 58 L |
| Volume Note | Useable volumes quoted |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 277 |
| Default Door Hinge | Right |
|---|---|
| Reversible door | No |
| Origin | Indonesia |
|---|
| Energy consumption | 277 Kwh |
|---|---|
| French Door Fridges | |
| EAN | 8806096538258 |
Compare to similar items
4 Reviews
Rating snapshot
Winnings' customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust MarkCompanion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

