Specifications & Manuals
Key Specifications
| Cooktop Fuel Type | Electric |
|---|---|
| Model Number | VI422111 |
| Depth (mm) | 520 mm |
| Height (mm) | 54 mm |
| Width (mm) | 380 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
Burners
| Number of cooktop Burners or Zones | 2 |
|---|---|
| Number of cooking zones | 2 |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|
Other Features
| Features |
|
|---|---|
| Control type | Control knobs |
| Portable | |
| Timer | |
| Boost function | |
| Flexible zones |
Cut Out
| Cut Out Depth (mm) | 492 mm |
|---|---|
| Cut Out Width (mm) | 360 mm |
Safety Features
| Residual heat indicator |
|---|
Other
| Oven Bundle | |
|---|---|
| EAN | 4242006261146 |
Compare to similar items
Gaggenau 38cm 400 Series Vario Flex Induction Cooktop VI422111
$4,999
| Cooktop Fuel Type | Electric |
|---|---|
| Cut Out Depth (mm) | 492 mm |
| Cut Out Width (mm) | 360 mm |
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

