

Promotions
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | RD9120WL |
|---|---|
| Depth (mm) | 606 mm |
| Height (mm) | 2028 mm |
| Width (mm) | 906 mm |
| Dispenser | No dispenser |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Notes | Stainless Steel Door for RS9120WLJ1 **DOORS ONLY** |
| Plumbing required | Yes |
Other Features
| Fridge Type | Bottom Mount Fridge |
|---|---|
| Features | Stainless Steel Door for RS9120WLJ1 |
| Wine bottle rack |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Door
| Default Door Hinge | Left |
|---|---|
| Reversible door | No |
Other
| A true family fridge | 525 L |
|---|---|
| Primary Product Category | Fridge Accessories |
| French Door Fridges | |
| EAN | 9415112257906 |
Compare to similar items
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
-639077649713156593.png)
