


Promotions
For a seamless kitchen design with no handles, or effortless opening of larger doors, the assisted opening accessory is specifically designed for Fisher & Paykel Integrated products.
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | OPIN1 |
|---|---|
| Weight (kg) | 2.7 kg |
| Depth (mm) | 459 mm |
| Height (mm) | 83 mm |
| Width (mm) | 330 mm |
| Compatibility | Compatible with all Fisher & Paykel Integrated refrigerators and freezers beginning: RS6019S, RS6019F, and RS6009. |
Warranty
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Other Features
| Features |
|
|---|
Other
| Primary Product Category | Fridge Accessories |
|---|---|
| EAN | 9415112265611 |
Compare to similar items
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
-639077649713156593.png)
