









Accessories & Add-Ons






Fisher & Paykel Series 7 477L Integrated Bottom Mount Refrigerator with Ice and Water Right Hinge RS9120WRU1
Specifications & Manuals
| Model Number | RS9120WRU1 |
|---|---|
| Depth (mm) | 606 mm |
| Height (mm) | 2028 mm |
| Width (mm) | 906 mm |
| Dispenser | Ice only |
| Finish Colour | Integrated (Own Cabinetry) |
| Plumbing required | Yes |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
|---|
| Total Volume | 477 L |
|---|---|
| Fridge Volume | 332 L |
| Freezer Volume | 145 L |
| Volume Note | Useable volumes quoted |
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Energy Consumption(kWh/annum) | 409 |
| Features | Flush fit with surrounding cabinetry |
|---|---|
| Frost Free | |
| Light type | LED |
| Temperature Control | Electronic |
| Default Door Hinge | Right |
|---|---|
| Reversible door | No |
| Primary Product Category | Fridge |
|---|---|
| Energy consumption | 390 Kwh |
| EAN | 9415112249253 |
| Frost Control | Frost Free |
| Design Collection | Fisher & Paykel Integrated |
Compare to similar items
Fisher & Paykel Series 7 477L Integrated Bottom Mount Refrigerator with Ice and Water Right Hinge RS9120WRU1
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Dispenser | Ice only |
| Default Door Hinge | Right |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Series 5 515L Bottom Mount Fridge Stainless Steel Right Hinge RF505BRNX1
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Default Door Hinge | Right |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Series 11 342L Integrated Bottom Mount Fridge with Ice and Water Right Hinge RS6121WRUK1
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Dispenser | Ice and water |
| Default Door Hinge | Right |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Series 5 515L Bottom Mount Fridge Black Stainless Steel Right Hinge RF505BRNB1
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Default Door Hinge | Right |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Series 5 515L Fridge Freezer Stainless Steel RF505BRNQX1
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Dispenser | No dispenser |
| Default Door Hinge | Right |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Series 5 515L Bottom Mount Fridge with Ice and Water Stainless Steel Right Hinge RF505BRNUX1
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Dispenser | Ice and water |
| Default Door Hinge | Right |
| Frost Free |
Fisher & Paykel Series 11 342L Integrated Bottom Mount Fridge with Ice and Water Left Hinge RS6121WLUK1
| Energy Star Rating | |
|---|---|
| Dispenser | Ice and water |
| Default Door Hinge | Left |
| Frost Free |
Companion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
