Specifications & Manuals
| Depth (mm) | 300 mm |
|---|---|
| Height (mm) | 350 mm |
| Width (mm) | 770 mm |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Max Air Capacity | 730 m³/h |
|---|---|
| Number of fan speeds | 3 |
| Ducting location | Top |
| Super fast air extraction | |
|---|---|
| Control type | Push buttons |
| Light type | Halogen |
| Motor Type | Single |
| Automatic power off |
|---|
| Noise when working | 67 dB |
|---|
| Number of filters | 2 |
|---|
| EAN | 07332543200757 |
|---|
Compare to similar items
17 Reviews
Rating snapshot
Winnings' customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust MarkFree Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

