



Accessories & Add-Ons

Specifications & Manuals
| Model Number | M1006AU |
|---|---|
| Depth (mm) | 502 mm |
| Height (mm) | 340 mm |
| Width (mm) | 180 mm |
| Finish Colour | Black |
| Finish Colour Description | Matte Black |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Warranty Note | 5 Year warranty on tank |
| Gooseneck |
|---|
| Sparkling | |
|---|---|
| Filtered Tap Type | Boiling & Chilled |
| EAN | 9319731139035 |
Compare to similar items
Zip Micro BC Boiling Chilled Tap M1006AU
| Sparkling | |
|---|---|
| Filtered Tap Type | Boiling & Chilled |
Zip HydroTap G5 Elite Plus Boiling & Chilled Filtered Tap Chrome H5E784Z00AU
| Filtered Tap Type | Boiling & Chilled |
|---|
Zip HydroTap G5 Elite Plus Boiling & Chilled Filtered Tap Brushed Gunmetal H5E784Z19AU
| Filtered Tap Type | Boiling & Chilled |
|---|
Zip HydroTap G5 Home Arc Plus Boiling & Chilled Filtered Tap Matte Black H5L784Z03AU
| Sparkling | |
|---|---|
| Filtered Tap Type | Boiling & Chilled |
Zip HydroTap G5 Celsius Plus All-In-One Tap - Boiling and Chilled Filtered Water with Hot and Ambient - Chrome H5M784Z00AU
| Water Star Rating |
|---|
Zip HydroTap G5 Classic Plus Boiling and Chilled Filtered Water Brushed Rose Gold H55784Z05AU
| Sparkling | |
|---|---|
| Filtered Tap Type | Boiling & Chilled |
Zip HydroTap G5 Celsius Plus All-In-One Pull-Out Tap - Boiling and Chilled Filtered Water with Hot and Ambient - Chrome H5X784Z00AU
| Water Star Rating |
|---|
Zip HydroTap G5 Celsius Plus All-In-One Tap - Boiling and Chilled Filtered Water with Hot and Ambient - Gunmetal H5M784Z09AU
| Water Star Rating |
|---|
Zip HydroTap G5 Home Cube Plus Boiling & Chilled Filtered Tap Chrome H5C784Z00AU
| Filtered Tap Type | Boiling & Chilled |
|---|
2 Reviews
Rating snapshot
Winnings' customer reviews are independently managed by Bazaarvoice, ensuring their accuracy and honesty. Vouchers are sometimes offered to verified buyers in exchange for their unbiased review.
Learn more about Bazaarvoice Authentic Reviews Trust MarkCompanion Products
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.
