




Accessories & Add-Ons

Vogel's AV Support AV10
Vogel's 94cm Universal Cable Column System CABLE10L
Online only ?
4 payments of $32.25 with
Own it from $10 per week with Zip Pay
The yin to the AV Support’s yang, Vogel's Universal Cable Column System is the perfect tool to hide the mess of cables that inevitably arises within an entertainment area. Resting only two centimetres from the wall, the Cable Column System adds a source to guide cables and cords down to the floor, ceiling or wherever you’d like. 30 centimetres larger than the alternate Vogel's Cable Column, this is ideal for longer cords, or if you are mounting the TV higher on the wall.
The AV Column can fit up to three AV Supports, for all your technological needs.
The AV Column can fit up to three AV Supports, for all your technological needs.
Specifications & Manuals
Key Specifications
| Model Number | CABLE10L |
|---|---|
| Depth (mm) | 21.3 mm |
| Height (mm) | 948.9 mm |
| Width (mm) | 132.5 mm |
| Finish Colour | Silver |
Warranty
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
|---|---|
| Use | Not intended or designed for commercial use. |
Other Features
| Features |
|
|---|
Other
| Primary Product Category | TV Accessories |
|---|---|
| EAN | 8712285323089 |
Manuals & Downloads
Compare to similar items
Free Delivery
As an extra service to our customers, we can provide free delivery Monday to Friday with metropolitan and other selected areas, subject to reasonable access.
We Remove & Recycle
Upon delivery, we can remove your old like-for-like appliance and any product packaging for responsible recycling.
We Connect
At Winning Appliances we can connect most new refrigerators and/or washing machines to existing, compatible plumbing and electrical connections at the time of delivery.
Winning Value Promise
We strive to set competitive prices for our products. However, if you find a competitor offering a better price for the same individual product, sold with the same delivery and installation terms, we’ll lower our price to match it.

